12 Húros gitárt használók egymás között:

Magyar Zenész Bázis

Mellékletek:

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Bár tudom, ez nem egy "Adok-Veszek börze, és nem is kívánom öncélúan kihasználni, de mivel a hangszer árakat ismerem, most mégis egy hirdetést dobok a témába. Van egy plusszos 12 húrosom, és eladom annak, az érdeklődőnek, aki szeretne megismerkedni ezzel a hangszertípussal, 25 000 ért. A gitár nem mai Kínai, neves gyártó terméke, és természetes , hibátlan. Gabricsevics István elérhetőségem , itt az oldalamon, vagy email Strings12@freemail.hu
Érdekes megközelítése, a dolognak, amit Ervin ír! Én viszont egy kicsit agresszívebbre veszem, ezt a témát! Tapasztalataim szerint, a mostani új " garázszenekarok" a szó pozitív értelmében értve, és azok gitárosai, nem mind tanult zenész, igénytelenségéből, és tudatlanságából fakadóan, megelékszik a kvintekkel, és a torzító hálás szerepével,, ami minden hibát elfed egy kicsit! És átlógtam a "Hol jó zenélni" oldalon írtakra, nincs semmijen kontroll sajnos, ami valamikor a zenészt, megkülömböztette, a hangszertulajdonostól! Szerintem, az hogy a zenei kép ilyen irányba válltozott, azért is történt, mert a fiatal, igénytelenül, nem tud mást játszani! A saját korosztályu közönségük, meg ezt hallják, jó hangos, rázza a fejét, és jól üvölt! Értem , és természetesen elfogadom, fogy ez is egy zenei stílus, de ha komoly tanult zenészek csinálják, hát.....sokkal igényesebben hangzik.Most tudom, hogy nem leszek szeretetre méltó, és sokan megköveznének, de amit most írok, azért vállalom a felelősséget! Ide regisztrálni, már egy sikk! Komoly ismert zenészekkel egy lapon lenni tuti dolog! Lehet vele brahizni a többieknek, " -"Engem jegyeznek , a MAGYAR ZENÉSZ BÁZISON " /" 13 éves vagyok, most kapok gitárt karácsonyra. alternatív rockot játszunk! Most egy dobgitárom van" / és ehez hasonlók tömege! Igen, mindezt, egy Tátraival, Malek Andreával egy lapon! Biztos, hogy akik létrehozták a Zenész Bázist , ezt akarták? Én se vagyok egy idol de még az O SZ K világát , visszasírom ! Az egy jó rosta volt, ki a zenész, vagy a zenekar! Érdemes e arra, hogy közöség elé lépjen, főleg pénzért! Na visszatérve az eredeti témához, ha tanult zenészekkel, igényes gitárosokkal lennénk körülvéve, akkor ezek a jelenleg kurizóriumnak számító hangszerek sem tönnének el! Aki megsértődött, attól most kérek bocsánatot!!!! Gabricsevics István
Szervusz István!
Valóban a 12 húros gitár használata kiveszőben van és úgy látszik, ez egyhamar nem is fog változni. A meglátásom, két fő okra támaszkodik.
Az első,maga a technika.Ezt a hangszert elég körülményes jól megszólaltatni és egy kezdő gitáros számára pedig kifejezetten rágós falat.A kéz, amely lefogja már nem csak hat húrral kell ,hogy megbirkózzék ,hanem ennek a kétszeresével,ami már magában hordozza a rizikó faktorok növekédésének a számát.Egy ujjal mindjárt kettőt? ...:) Hát igen és biza sok gitáros kollega kedvét szegi azon nyomban.A hangolás csupán másodlagos dolognak tűnhet,ha már az illető normálisan megtanult rajta játszani.Nyilván a frazírozásokat ,finom pickingeléseket el lehet felejteni az esetek többségében és a feelingezés is,úgymond a háttérbe fog szorulni.Pont a fizikai akadályai miatt.
A másik gond , a zene.Természetesen magam is nagy rajongója vagyok akár a country ,akár az etno vagy filmzenék arzenáljának ,amiben ez az instrumentum megjelenik,megszólal,de őszintén valljuk be ,ezek száma elég csekély.A miértre talán maga, a műfajok iránti érdeklődés némi csökkenése adhat választ.Egy Eagles vagy egy olyan west-coast dal ,melynek szerves részét képezi e hangszer mára már elég avittnak ,ódonnak tűnhet.Szegény Sambora a Bon Joviból is ,csupán egy igazi slágert tudott vele összehozni.
Ilyetén téren ha azt vesszük górcső alá,hogy relatíve nehéz rajta játszani,fele annyit tudunk megvalósítani ,mint a klasszikus számú húrokkal és még a zene,amibe ezt beültethetjük sem igazán kelendő,miért is használnák a zenészek?! Hozzáteszem alsó hangon:sajnos.... Szerencsére én tudtam vele dolgozni,jó hasznát is vettem a felvételek alapján ,de le kell hogy szögezzem ,én is csupán feldolgozásoknál alkalmaztam ,melyben elengedhetetlen volt a megszólalása.
Remélem tudtam némi nemü válasszal szolgálni! További szép napot,tisztelettel,Ervin
Magam is csak 12 húrost gitárt használok, több okból ..
Először is csak magam játszom dobgéppel, és így nagyon jól jön a telt hangzás
.
MÁSODSZOR én a lágy, könnyebb zenéket szeretem....tábortűzi dalok, lírai, stb... stb... oda nem kell semmi rockos-zúzós hangzás, hanem a szép telt-sokhúros hangzás. Igaz hogy nagyon fárasztó a kezemnek, de én imádom ezt a 12 húros gitárt!!!
Ezt az oldalt, azért hoztam létre, mert immár 30 éve használok 12 húros gitárt, és saját zenéimbe, mindíg megpróbálom belecsempészni, a "lájtos" részeknél, még akkor is, ha dal többi része , torzítós, "Rockos" . Az ismerőseim nagy része, bár nagyon jó gitárosok, nem ismerik, behangolni sem tudják, sőt, félnek Tőle! A hangszerboltok / bocsánat a kivételtől / nem tartanak ilyen hangszert, sőt még húrokat sem ! Hát a vásárlás elötti tanácsadásról, ne is beszéljek! Ha a boltokban nincs, hogy ismerje meg a fiatal, hogy ez a hangszer milyen más hangzásu, és telt hangzásával, hogy fel tudja dobni a zenét! Hát adjuk vissza , ennek a gitártípusnak a tekintélyét , és ha valakinek van ilyen hangszere, népszerüsítse , tanácsaival , segítse azokat, , akiknek , kérdése lenne , a 12 húros gitárról !

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

A Zenészbázis Kártya birtokosai több, mint 1000 elfogadóhelyen használhatják kártyájukat országszerte! Hol tudod használni? Üzemanyagtöltő állomásokon, élelmiszerboltokban, éttermekben stb...folytatás

© 2019   Created by Operator.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek