Következő basszusgitárnak mit ajánlanátok nekem?
Nagyon tetszik a Cort C4H és a Cort C5H.
De egy kicsit drágák. Valami hasonló stílusú de árban jutányosabb gitárt tudtok nekem írni?
Jaj, és basszusból 5 húros vagy inkább 4 húros ?

Segítsetek nekem dönteni, választani.

Farkas

Magyar Zenész Bázis

Válasz erre a beszélgetésre

Szia. Metálhoz én egy aktív elektronikás Musicman/jazz bass hibridet ajánlanék. Ez azt jelenti, hogy a hátsó hangszedő az egy humbucker, az első pedig single coil. az alapvetően brummogós rock hangzást biztosítja a single coil, a hátsó humbuckerrel pedig alaposan fel lehet dobni a hangzásképet.(pl: Nightwish basszerosa is ilyet használ.) így több lehetőség nyílik akár a dalonkénti más-más hangzás kialakításához. Nekem rock-ra illetve metálra most készül egy speciális gitár, mellyel minden fajta rockzenében tökéletes hangzást lehet majd kihozni. Egy három hangszedős 4 húros. Ezen a hátsó hangszedő egy humbucker, (kissé hátrébb a megszokottnál), az első egy single coil ( közelebb a nyakhoz) a középső pedig egy precision hangszedőpár. a humbucker kapcsolása 2db kapcsolóval kapcsolható.Első kapcsoló, soros/párhuzamos kapcsolást tesz lehetővé, a másik kapcsolóval pedig, hogy csak az eleje/mindkettő/hátujja szól. (logikusan soros kapcsolásnál a 2. kapcsoló inaktív) De ezt majd csak 2-3 hét múlva kapom kézhez.

Szlifka István Balázs mondta:

Én a Cort-ról csak rosszat hallottam eddig, de lehet hogy azóta javultak a viszonyok a gyárban. 80ezer alatt kb nem is érdemes basszt venni, talán használtat, bár a jók megőrzik az árukat. Szóval ha olcsóbbat keresel... nagyon meg kell nézni.

Illés István: és metálra mi a jó? :)

Én a Cort-ról csak rosszat hallottam eddig, de lehet hogy azóta javultak a viszonyok a gyárban. 80ezer alatt kb nem is érdemes basszt venni, talán használtat, bár a jók megőrzik az árukat. Szóval ha olcsóbbat keresel... nagyon meg kell nézni.

Illés István: és metálra mi a jó? :)

Hello.

Basszusgitárt soha ne a márkája alapján válassz. ennek semmi jelentősége. Ami fontos szempont, a megfelelő hangzás kiválasztása. Ha alapvetően rockot játszol, akkor Precisiont vegyél. Ha esetleg bejöhet jazz, latin, vagy esetleg Rock and Roll akkor inkább Jazz bass-t válassz azok hangképe ugyanis sokkal szélesebb, így több hangzásképet kilehet belőle hozni. SLAP-hez a jazz bass a legjobb. A Precision-ok alapvetően rock hangszerek. A jazz Bass-ek univerzálisak, mivel mindenfajta zenéhez jól illeszkedik a hangja. A Musicman-ek inkább pop és rock hangszerek. Tapasztalataim szerint az 5 húros gitárok sokkal használhatóbbak, ugyanis sok olyan dal van aminél elengedhetetlen az 5. húr az eredeti hangzáshoz, mivel mélyebbre kell menni mint amit a 4 húr elérhetővé tesz. Persze lehet leeresztett hangolást használni, de állandóan áthangolgatni a gitárt nem jó buli, pláne színpadon élőben. Ezért javaslom inkább az 5 húrt. Ha eddig 4 húrost használtál, baromi szokatlan lesz, de gyorsan megszokható. A megfelelő gitár kiválasztásakor próbálj ki minél többet, és minél többfajtát. akár egy típuson belül többet is, mert azok közt is van különbség. Ha jó hangszert akarsz, akkor nem szabad az elsőt megvenni amit az eladó a kezedbe ad. Nézz körül, és a saját magadhoz legmegfelelőbbet próbáld ki. Én például építtettem magamnak egy egyedi gitárt, amin 3db Jazz Bass hangszedő van 5 húrral, és saját tervezésű elektronika. Félelmetesen sokoldalú hangszer, és nincs olyan stílus, amihez nem lenne maximálisan jó. De mindenkinek megvan a saját elképzelése mit is szeretne. Sok sikert a megfelelő hangszer kiválasztásához.          Üdvözlettel: Illés István

boccs nemideakartam XD

Szesztek, már régóta filózok, h mien basszgitárt vegyek... namost ibanez ill. yamaha ezen a kettőn gondolkodok ojan           80 000-90 000 FT között mit ajánlatok ??? (ha más márkától assem baj) mégvalami kezdővagyok de a későbbiekben is ezzel a gitárral játszanak.

Az hogy hány húros basszusgitárt szeretnél az tőled függ. Az 5 húros gitár nagyobb hangskálát fog be értelemszerűen. A gitár márkájára én Ariat mondanékm bár én elfogult vagyok.

Üdv! Nekem eladóvá vált a Cort B5-ösöm mélyen az új ár alatt, megkímélt. Ha érdekel hívj, tel.: 06-70-3307551.

inkább rockot, alternatívot, ska-t és ki szeretném próbálni  a jazzt is később :)

nekem is cort gb74em van és csak ajánlani tudom :) 

milyen stílusban szeretnéd használni? ettől is függ, hogy hány húr (kihasználod, vagy sem)

köszönöm a válaszokat :)
szerintem egy héten belül átgondolom és még írok ide kérdéseket :)
örülnék ha majd válaszolnátok a felmerülő kérdésekre :)

előre is köszi, Farkas :) 

Cortok jók, nekem is az van kicsit tuningolva. Inkább a Cort GB74-et javasolnám vagy GB75-öt, kicsivel drágább, de nagyon jó ideig nem lesznek gondjaid a basszgitároddal, ha megveszed. Használtan már 80 körül lehet kapni, csak figyelni kell a gitárshopot kb naponta ,mert gyorsan elviszik.

4 v 5 húr teljesen mindegy, én nem szeretem az 5 húrosokat, nekem nagyon kényelmetlen és nem is használom ki azt a pár hangot.

Nekem van egy eladó régi cort-om. EMG hangszedőkkel, csak az elektronikát kell kicsit felturbózni és kész is.

RSS

A Zenészbázis Kártya birtokosai több, mint 1000 elfogadóhelyen használhatják kártyájukat országszerte! Hol tudod használni? Üzemanyagtöltő állomásokon, élelmiszerboltokban, éttermekben stb...folytatás

© 2019   Created by Operator.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek