Sziasztok.

Cajonnal, és ALESIS elektromos dob felszereléssel, 30-év szakmai tapasztalattal keresek Budapesti zenekart, akik nem csak próbálni akarnak.

Írj, ha szükséged van rám. krolyr880@gmail.com

Magyar Zenész Bázis

Mellékletek:

Válasz erre a beszélgetésre

Szia Karesz!

Gondoltam ,hogy a gázsi hiánya elrettent.De azért még azt hozzá kell tennem ,hogy a másik zenekarom ,a Rock Around dobosa, a Fonográf dobos, Németh Oszi.  Vele ,bármennyire ismert és nagy múltú zenész ,nem tudunk megmutatkozni a party zene világában.az ő kapcsolatai sem elegendők a gázsis fellépésekre, Ő is elmegy különböző meghívásokra, és akkor kap egy kisebb összeget.

Sajnos nehéz megtalálni a megfelelő stílus amit megeszik a közönség,illetve le kell menni kutyába ,ahogy a Tompox zenekar managere mondta nekem.

Köszönjük a jó kívánságaidat. Én is bízom hogy találsz megfelelő csapatot.

Üdv.István.

Szia István.

Kicsit késésben vagyok mert a tegnapi Balatoni koncertről hajnalban értem haza.

Nos amit írtál elég rossz hír részemre, mert meg hallgatva az eddigi felvételeidet nagyon el tudtam volna képzelni magam ebben a műfalban. (Az ének részben teljesen igazad van.) De, ez részemről  sajnos nem fog menni. Még ha egy CAJON-os produkció lenne akkor tömeg közlekedve a kis bőröndömmel bárhova el megyek Pesten belül. De hát nem arról van szó. A dobszerelésem drága és érzékeny cucc, csak megbízható kocsival szállítom, soha nem hagyom ott sehol még próba termekben sem. Jelenlegi produkcióban amiben játszom 10 fős folk-rock banda (4 fős népzenekarral kiegészítve) ezek a feltételek adottak. Egy problémám van, hogy nemzeti érzelmű dalokat játszunk nemzeti érzelmű közönségnek. Hát...ez nem az én világom. Egyszerű ballada ütemek, ..." drága hazám istenem" szöveg, el alszom dobolás közben.

A ti zenétek közelebb állt volna hozzám. Mindegy ezt már elveszítettem Nektek további sok sikert kívánok és legyen mi hamarabb bevételes bulitok is.

Üdv. Karesz 

Szia Karesz !

Jelenleg  a csapat 1 éves fennállásnak örvend.

Mivel egyikünk sem ismert zenész,bár mindenki ( pl. bassgitáros már a 70-es években szlovákiában, én a 80-as évek közepe óta ) régebben kezdte a muzsikálást,nem vagyunk az élvonalban.

Ez konkrétan az , hogy sajnos az eddigi fellépések kb. 90 % ingyen volt,mint bemutatkozó csapat.

De a koncert szervezőkkel és managerekkel folytatott személyes beszélgetések sem hozták meg a várt előrejutást.

És amint említettem előző levelemben,most a műsorunk színesítésén munkálkodunk, és ettől várunk jobb megítélést,elsősorban a közönségtől.Mivel az ének témák húzzák a közönséget ,inkább mint a tisztán  hangszeres produkciók.

Ezért nem tudom ígérni ,hogy a fellépések hoznak valamit.

Nekünk ,nincs saját próbatermünk,a Dürer próbahely centrumba járunk,egy héten egyszer.( a két külföldi tag értelmetlenné teszi a saját próbahelyet)

A zenekarunk elszánt.Nincs italozás,csak törekedünk ,hogy a próba menjen és haladjunk. Én pl. most szombaton szlovákiába mentem busszal,és ott rendeztünk lakáspróbát a bassgitárosnál,hogy az új tag (billentyűs-gitáros  ) összehangolódjon a csapattal.

A másik kérdés, a dob szállítás , sajnos a jelenlegi és az előző dobosunknak  sincs autója.Tulajdonképpen nekem sincs,de alkalmakra tudok én is szerezni,hogy a saját felszerelést szállítsam.A bassgitáros és a billentyűs-gitáros szlovák,így ők egy autóval jönnek majd plusz a szerelésük.

Röviden így tudom mutatni a csapat munkásságát és hozzáállását.

Üdv.Pisti.

Turcsányi István mondta:

Szia Károly !

Turcsányi Pisti vagyok innen a Zenészbázisról.

A JS-YSTEM  zenekar dobost szeretne váltani. Mi Joe Satriani szerzeményeit adjuk elő. Eddig 1 órás műsorunk van ,teljesen instrumentális tételekből,és ezt kiegészítve akarunk Satriani dalos szerzeményeit is a műsorba tenni.

Eddig Budapesti és néhány vidéki klubokban jártunk.Plusz a Basszgitárosunk és a billentyűs-gitárosunk szlovák ,így már 2-szer voltunk ott is játszani.Legközelebb az Old Budában játszunk július 31.-én a Tompox zenekarral.

Üdv.István

Szia, István

Örülök, hogy van valaki aki ezt a zenészbázist tényleg figyelmesen követi, mert eddig nem ez volt a tapasztalatom. Nos, két éve keresem a helyem Budapesten, és sok érdekes csalódáson vagyok túl. Nagyon nehezen értem meg a Budapesti zenekarok hozzá állását a "nagy élethez." Többnyire csak próbálgatnak, iszogatnak, nincs jövő kép arra, hogy fellépnek és ha van akkor jön a nagy duma, hogy "képzeljétek meg engedték, hogy itt, vagy ott felléphetünk ingyen. Nos, mivel 1972-óta komolyan zenélek és már akkor sem ingyen így ebből nem nagyon engedek. Nem az anyagiasság tombol nálam (nagyon jól elvagyok a dalaim jogdíjából meg a biztos jövedelmemből) hanem az fontos számomra, hogy az értéket meg kell fizetni....már ha van érték. Mert eddigiek folyamán ezt nem nagyon tapasztaltam. Valószínű, hogy rossz zenekarokba botlottam. Ezt a műfajt amit írtál még nem "éltem" meg de nagyon fogékony vagyok az új dolgokra. Lényeg, hogy legyen próba helység, és folyamatos fellépési lehetőség ahol a munkánkat megfizetik. Fontos, hogy tudassam: nem rendelkezem jogosítvánnyal ezért a dobszerelés és személyem szállítását valahogy meg kell oldani. Azt nem is kell mondanom gondolom, hogy az elektromos dob nem szólal meg erősítő nélkül, tehát az feltétlen szükséges. Nekem nincs, hisz itthon fülessel gyakorolok. A CAJON az más tészta mert ha hangosítás van akkor az a technikus dolga, ha akusztikusan játszunk akkor sokszor kisebb klubokban hangosítás nélkül is jó. Kicsit sokat írtam, de így közelebb vagyunk a bemutatkozáshoz. Ha úgy érzed, hogy a le írtak után meg ér  egy beszélgetést össze hozni velem akkor írj!

Karesz.

Szia Károly !

Turcsányi Pisti vagyok innen a Zenészbázisról.

A JS-YSTEM  zenekar dobost szeretne váltani. Mi Joe Satriani szerzeményeit adjuk elő. Eddig 1 órás műsorunk van ,teljesen instrumentális tételekből,és ezt kiegészítve akarunk Satriani dalos szerzeményeit is a műsorba tenni.

Eddig Budapesti és néhány vidéki klubokban jártunk.Plusz a Basszgitárosunk és a billentyűs-gitárosunk szlovák ,így már 2-szer voltunk ott is játszani.Legközelebb az Old Budában játszunk július 31.-én a Tompox zenekarral.

Üdv.István

RSS

A Zenészbázis Kártya birtokosai több, mint 1000 elfogadóhelyen használhatják kártyájukat országszerte! Hol tudod használni? Üzemanyagtöltő állomásokon, élelmiszerboltokban, éttermekben stb...folytatás

© 2019   Created by Operator.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek